04 Haziran 2017 Pazar 03:54
Londra Köprüsü'nde terör saldırısı yaşandı, Ölü ve yaralılar var!

Önceki aylarda yaşanan olayın bir benzeri yeniden yaşandı. Londra Köprüsü'nde bir minibüs şoförünün aracını köprüdeki yayaların üzerine sürdüğü  daha sonra aracından inerek insanları bıcaklamaya başladığı belirtildi. Yaşanan olayı görenler olayda, en az 20 kişinin yaralandığını ve bir kişininde hayatını kaybettiğini belirtti.

BICAKLA SALDIRDI

Olay alnında bulunan insanlar teröristin bıcakla insanlara saldırdığı ve yaralananlar olduğunu belirtti. Bazı görgü tanıkları ise silah sesleri duyduklarını bildirdi.​

BAŞBAKAN THERESA MAY AÇIKLAMA YAPTI

İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamada da Başbakan Theresa May'in güvenlik güçleriyle iletişimde olduğu ve olayların detaylarıyla ilgili bilgilendirildiği bildirildi. Ayrıca Başbakan May'in, olayları terör saldırısı olarak değerlendirdiği, gün içinde hükümet yetkilileriyle acil toplanılacağı bilgisi verildi.

Öte yandan araştırmalarına devam eden Londra Polisi, Londra Köprüsü ve Borough Market'teki olayların terör saldırısı olduğunu doğruladı. Polis, üçüncü olayın ilk iki olayla bağlantısının olmadığını duyurdu.

 3 KİŞİ ARANIYOR

İngiliz medyasında yer alan bilgiye göre; Londra polisi, aracın şoförünü henüz yakalayamadı. Bunun yanısıra polis, silahlı olabileceği düşünülen üç şüpheliyi daha bulmaya çalışıyor.

Londra polisi, bu olayın hemen ardından, Londra Köprüsü'nün 500 metre uzaklığında bulunan 'Borough Market' bölgesinde de bir olay yaşandığını açıkladı. İkinci olayın detayları hakkında bilgi verilmezken, ilk saldırının ardından kaçan beyaz minibüsün Borough Market bölgesinde yine kalabalığın arasına daldığı iddia edildi. İkinci olayın yaşandığı bölgede silah seslerinin duyulduğu, çevrede bıçaklanan birden çok kurbanın bulunduğu kaydedildi.

Emniyet yetkilileri, Londra Köprüsü yakınlarındaki Vauxhall bölgesinde üçüncü bir olayın daha yaşandığını, olaya polis ekiplerinin müdahale ettiğini duyurdu. Ancak polisten yapılan açıklamada, üçüncü olayın ilk iki olayla bağlantısının olmadığı duyuruldu.

Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da, "Londra Köprüsü'nde yaşanan olaya müdahale ediliyor. Lütfen bölgeye gitmeyiniz." uyarısı yapıldı.

KÖPRÜ TRAFİĞE KAPATILDI

Londra Ulaşım Kurumundan (TFL) yapılan açıklamada ise "polisin ilgilendiği büyük bir olay" sebebiyle köprünün trafiğe kapatıldığı aktarıldı. Aynı zamanda tren seferlerinin de durdurulduğu belirtiliyor.

TRUMP AÇIKLAMA YAPTI

Danışmanlarından olaya dair bilgi alan ABD Başkanı Trump, İngiltere'nin yanında olduklarını belirtti.

Yorumlar