12 Nisan 2017 Çarşamba 22:02
Silelimgitsin ile elektrik borçları siliniyor!
Boğaziçi Elektrik 81 ilde bulunan 4.5 milyon aboneye hizmet veriyor, Boğaziçi aldığı bir karar ile bir ilke imza attı ve müşterilerinin geçmiş dönem borçlarını silme kararı aldı. Bu dev hizmet bir ilk olacak, diğer dağıtım şirketleride aynı şekilde borçlu miüşterilerinin elektrik borçlarını yapılandıracak mı yoksa silecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz. Ancak Boğaziçi'nin aldığı bu karar örnek teşkil edecek diyebiliriz.

SİLELİM GİTSİN BAŞLADI
Boğaziçi aldığı bu karar ile toplam 325 bin abonesinin Nisan 2013'ten önceki borçlarını kapatma imkanı sunacak. Yapılan açıklamada müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu belirtildi. 1.9 Milyarlık borcun 1.4 Milyarını silecek olan Bozağiçi müşerilerden sadece 500 milyon liralık kısım için ödeme talepedecek. Ana para ve faizin toplamının 12 bin lira olan bir tüketicinin sunulan imkandan sonra 900 lira ile borcundan kurtulacağı ön görülmekte. Teknolojinin imkanlarından faydalanarak oluşturulan sistem ile kolay ödeme imkanıda getirilmiş oldu. 

HANGİ TARİHTEN ÖNCEKİ BORÇLAR SİLİNECEK
Boğaziçi'nden yapılan açıklama müşterilerinin Nisan 2013'ten önceki borçlarının silineceği bilgisi geldi. Boğaziçi aboneleri sisteme kimlik bilgilerini girerek  işlem gerçekleştirebilecek. Açılan www. silelimgitsin. com   sitesinden ana para ve faizi ile birlikte borçlarını  öğrenen aboneler 30 Haziran'a kadar şahsen de başvuruda bulunarak borçlarını ödeyebilecek..
.
Son Güncelleme: 13.04.2017 13:24
Yorumlar