13 Nisan 2017 Perşembe 13:55
3 Adam Ödüllü Matematik Sorusu Soran Aydın Cerit Kimdir? İlk Sorusu Çözüldü mü?
Matematik Öğretmeni Aydın Cerit Eşinden Ayrıldı mı? 3 Adam 12 nisan son bölümde ödüllü matematik sorusu soran öğretmen'in daha önceki probleminin çözülüp çözülmediği merak ediliyor. Aydın Cerit nereli ve kimdir detaylar haberimizde

3 ADAM 12 NİSAN ÖDÜLLÜ MATEMATİK SORUSU

3 Adam eğlence programının son bölümünde ilginç bir an yaşandı. Programın stüdyodaki seyircileri arasında bulunan Aydın Cerit kendisinin matematik öğretmeni olduğunu ve bir sorusu olduğunu söyledi. Aydın Cerit soruyu kendisinin hazırladığını ve bilen kişiye de ödül vereceğini söyledi. Programın sunucusu Eser Yenenler'in bilen kişiye ödül olarak ne vereceklerini sorması üzerine ev, araba, ve bir miktar da para vereceeğini belirtti. 

Programı izleyenler ve seyircilir bir anda şok oldu. Aydın Cerit kendisinin Matematiğe özel bir ilgisinin bulunduğunu sorularıda bu yüzden hazırladığını söyledi. Hazırladığı soruları çözebilen kişilere vadettiği ödülleri vereceğinin de altını çizdi. Bu sorunun kendisinin ikinci ödüllü sorusu olduğunu açıkladı. Daha önce sorduğu ilk soruyu bir kişinin çözdüğünü ödülü vermek için konuştuğunda ise karşısındaki kişinin ödülü kabul etmediğini söyledi.Ödüllü Matematik Sorusu verilen bir sayının üzerinde 10 üzeri 1523 basamaklı bir sayı var. Verilen formüle göre çıkacak sonuçtan kaçtenesi asal sayıdır. 3 Adam 12 Nisan Çarşamba günü yayınlanan yeni bölümdeki matematik sorusu izleyenler arasında yeni bir heyecan oluşturdu.

3 ADAMDA ÖDÜLLÜ MATEMATİK SORUSU SORAN AYDIN CERİT KİMDİR?

Aydın Cerit kendisinin Matematik öğretmeni olduğunu açıkladı. Ödüllü soru soran öğretmen Samsunlu olması ile biliniyor. Aydın Cerit buna benzer bir matematik sorusu daha öncede sorduğunu ve bir kişi tarafından çözüldüğünü anlattı. Ancak soruyu çözen kişinin ödülü kabul etmediğini söyledi. Şimdi herkes soruyu çözdükten sonra Aydın Cerit isimli matematik öğretmenine nasıl ulaşacaklarını merak ediyor.
 
Son Güncelleme: 17.04.2017 13:02
Yorumlar