11 Ekim 2016 Salı 11:07
Başbakan Binali Yıldırım Grup Toplantısında Önemli Açıklamalar Yaptı
Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti grup toplantısı sırasında yaptığı konuşmalar ile herkesin dikkatini üzerine çekti .Binali Yıldırım son günlerdeki terör örgütleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunurken özellikle gündemi en çok meşgul eden Fethi hakkında altı çizilecek cümleler kullandı .

İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından derlenenler;

"AK Parti sürekli yeni projeler geliştiriyor, onun için de dimdik ayakta. AK Parti'den yüz bulamayan FETÖ'cular soluğu diğer partilerde alıyorlar. AK Parti'ye ayar vermeye çalışanlar kendi içlerindekileri temizlesinler. Hiç kimse FETO'nun oyununa gelmesin. FETÖ'nun işine gelecek söylemleri bırakıp işimize bakalım.Ülkemizdeki terörün kaynağı Irak ve Suriye'deki istikrarsızlıktır. Terörü ve terör örgütlerini Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız Türkiye terör belasından kurtuluncaya kadar bize bu yoldan dönmek hedeften sapmak yoktur."

"El Bab ve Kuzeyindeki 5 bin KM'lik alan her türlü terör unsurlarından temizleninceye kadar harekat kesintisiz olarak devam edecek. Mümbiç'i terör gruplarının terk etmesi gerekiyor. Ancak bugüne kadar boşaltılmış değil. Binbir türlü yalanlarla ipe un seriyorlar, çekilmiyorlar. Cerablus'tan DAEŞ'i nasıl temizlediysek PYD/YPD'yi de temizlemesini biliriz. Suriye konusunda her ne adım atılacaksa bunun bir tarafı da Türkiye olacaktır. Türkiye'nin beka sorunu haline gelen Suriye'deki gelişmelere asla seyirci kalmayız."
 
 
Son Güncelleme: 13.10.2016 01:00
Yorumlar