11 Ekim 2016 Salı 11:58
Lice'de Askeri Üsse Saldırı
Aldığımız Son dakika haberlerini göre Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri üs bölgesi saldıran PKK'lı teröristler tarafından  yapılan Ateş karşı askerler ile çıkan çatışmada 1 Üsteğmen Şehit Oldu 4 asker ise yaralandı. Bölgeden son dakika gelişmelerini merak edenler için haberin detayında aktarıyoruz .

Dİyarbakır’ın Lice ilçesinde bulunan Abalı Jandarma karakolu  güvenliği sağlamak için yapımı devam eden Kıllıhane Tepe Üs Bölgesi'ne bu akşam saat 17.30 sıralarında PKK'lı teröristler roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Üs bölgesi inşasında çalışanları korumakla görevli komando timi, teröristlere anında karşılık verince çatışma çıktı.

Terörisler tarafından açılan ateş ile birlikte 1 üsteğmen şehit olarak hayata gözlerini yumdu.Dİğer yandan 4 askerimiz ise yaralandı.Olay sırasında yaralanan askerler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
 
Bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Kobra helikopterlerin teröristlerin kaçış noktalarını ateş altına aldığı bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı
 
DİYARBAKIR LİCE'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ
Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 13 köyde, sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 
Yorumlar