14 Nisan 2017 Cuma 22:32
Referandum anket sonuçları | Adil Gür Açıkladı
Referanduma sayılı günler kaldı, Adil Gür son referandum sonuçlarını açıkladı. Genel Seçimlerde yaptığı isabetli tahminler ile adından söz ettiren Adil Gür A&G Araştırma şirketi 16 Nisan anket sonuçlarını açıkladı.

16 NİSAN HALK OYLAMASI
Adil Gür 16 Nisan Halk Oylaması Sonuçları A Haber'de yayınlandı. Referandum Halk Oylamasına 2 gün kala açıklanan anket sonuçları EVET oranlarının yükseldiğini gösterdi, A Haber'de yer alan haberde  Adil Gür'ün son anketinde EVET oylarının %60,8 olduğuna değinildi. Haberin devamında katılımcıların %13'ü Kararsızım, Sandığa Gitmeyeceğim ve Boş Oy Kullanacağım gibi yanıtlar verdi.


Adil Gür Referandum Anket Sonuçlarında Evet %60,8 Hayır %39,2 çıkacağı yönünde tahminlerin yer aldığı görülüyor.  8 - 13 Nisan tarihleri arında 6.048 katılımcı ile 47 ilde 252 Mahalle Köye ve Belde de gerçekleştirildi. Adil Gür Anketi yüz yüze görüşme metodu ile gerçekleştirildi.

VATANDAŞ HALK OYLAMASINDA EVET Mİ / HAYIR MI DİYECEK?
%13,0 oranında " Sandığıa gitmeyeceğim, Boş oy vereceğim ve Kararsızım" diyenler orantısal olarak dağıtıldığında %60,8 Evet %39,2 Hayır oranı bulunmaktadır.

- Erkekler daha kararlı. Kararsızlar içerisinde kadınların oranı daha yüksek. Kararsızların %62,0'si kadın!
- Yaş yükseldikçe Kararsızım diyen seçmenlerin oranı artıyor.
- Eğitimliler Evet mi, Hayır mı diyeceği kosunda daha kararlı.
- Tüm bölgelerde Evet oyları önde! Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da Evet oyları çok yüksek!
- Metropollerden kıra doğru digildikçe Evet oyları hızla artıyor!
- Ev Kadını, Esnaf, Çiftçi ve Emekliler Evet: ÖZel Sektör Çalışanı, Serbest Meslek Erbabı ve İş Arayanlar Hayır oyları farklı olarak karşımıza çıkıyor.

Halkın %61.0'i Sandıktan Evet çıkmasının Türkiye için daha iyi olacağını düşünüyor! İyi olmayacağını düşünenlerin oranı ise %39.0!

Halk Evet Oylarının %57 olacağını tahmin ediyor!
- Seçmenlere Sandıkta Evet ve Hayır oranları ne çıkar? Tahmininiz nedir? diye  "ayrı ayrı" sorulduğunda Halk Evet oylarının %57,0 olacağını, Hayır oylarının ise %43,0 olacağını düşünüyor.

Sandığa KAtılım Çok Yüksek Olacak!
- Mutlaka gidip oyumu kullanacağım diyenler %91,9 Belki gider oy kullanırım diyenler %5,1 ve Oy Kullanmayacağım diyenler ise %3,0 civarında!
Son Güncelleme: 17.04.2017 13:02
Yorumlar