15 Şubat 2017 Çarşamba 15:05
50 Bin memur alımı yapılacak? İşte kadro ve pozisyonlar
50 bininin üzerinde personel alıncak, Kamuya yapılacak yapılacak alımlarda ağırlık Sağlık Bakanlığında yapılacak alımlardan oluşuyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ Maliye Bakanlığı ile yaptıkları görüşmelerde 16.500 personel için anlaşmaya varıldığını, ancak bu rakamın dahada zerine çıkmak istgediklerini belirti. 

Yeni hastanalerin açıldığını belirten sağlık Bakanı, yoğun bakım ünitelerinde personel ihtiyaçlarının olduğunu, pesonel istihdamının 3.900'ünü Mart ayında alıacağını belirtti. Kalan personel alımının ise yıl içinde yapılacağını kaydetti, 13 bin hekim alımı yapılacağını ancak doktor alımlarının kadaro tahsislerinin Maliye Bakanlığı ile yapılmadığını sözlerine ekledi.

17 BİN ŞİRKET ÇALIŞANI PERSONEL ALIMI YAPILACAK
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 17 bin civarında şirket personeli alımı yapılacağını belirtti. Sağlık Meslek liseleri ve Üniversitelerin Sağlık Bölümlerinden mezun olanlara ağırlık verileceğini ve alımnlarda hakkaniyetli olundupğunu söyledi.. Alımlarda Üniversite mezunlarının ağırlıkta olduğunu ancak lise mezunlarınında istihdamının sağlanacağını söyledi...

10 BİN PERSONEL ADALET BAKANLIĞININ 
Adalet Bakanlığı 10 binin üzerinde personel alımı gerçekleştirecek, 3500 hakim ve savcı alımı halen devam ediyor. Haziran ayında, 27500 hakim ve savcı alımı daha yapılacak. Adalet Bakanlığı, 5 bin zabıt katibi, ve İnfaz koruma memuru alımı yapılacak. 

ZABİT KATİBİ VE İNFAZ KORUMA DA ALINACAK
Adalet Bakanlığı, 810 icra katibi alımına ilişkin ilana çıkarken, icra katiplerinin alımına ilişkin mülakatların devam ettiği öğrenildi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından uzman erbaşlıktan ayrılanlar arasından 3000 infaz koruma memuru alımına ilişkin sınav süreçlerinin tamamlandığı ve atamalarının yakında yapılacağı belirtildi.
Son Güncelleme: 16.02.2017 20:47
Yorumlar