11 Ekim 2016 Salı 11:20
Elazığ'da Korucunun Evine Saldırı 1 Ölü
Akşam saat 20:00 civarında Elazığ Maden ilçesi koçkonağı köyünde meydana gelen saldırıda edindiğimiz bilgiye göre kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından köy korucusu Remzi Aydoğan'ın evine hain şekilde silahlı saldırı düzenledi.Saldırı sırasında Evde bulunan Korucu Kardeşler'den Remzi Aydoğan Şehit olurken kardeşi Celil Aydoğan ise yaralı olarak kurtuldu.Olay yerine Jandarma Komando birlikleri ve Ambulans geldi yapılan saldırının terör saldırısı olup olmadığı hakkında henüz net bir bilgi elimize ulaşmadı .
Diğer yandan tedavi altına alınan olayda yaralı olarak kurtulan köy korucusunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu açıklaması yapıldı .Olayın ardından Jandarma ekipleri mezraya çıkarak araştırma yaptılar saldırının terörle bağlantılı olup olmadığı konusunda Geniş çaplı  araştırma yapılıyor.

Edinilen bilgilere göre, Eruh ilçesi Akmeşe köyü kırsalında, bir grup PKK'lı terörist tarafından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda, ilk belirlemelere göre, 1 korucu şehit oldu, 2 korucu yaralandı. Saldırının ardından geniş kapsamlı operasyon başlatılan bölgeye, Siirt 3. Komando Tugay'ından çok sayıda helikopter gönderildi.
 
Son Güncelleme: 11.10.2016 11:23
Yorumlar