14 Şubat 2017 Salı 20:01
Sonar Referandum Anketi Sonuçları son ankette ne çıktı?
Referandum anketlerimize Sonar ile devam ediyoruz. Bilindiği üzere anaysa değişikliği maddeleri meclisten geçti. Bazı partilerin çeşitli taktikler kullanarak engellemeye çalıştığı anayasa değişikliği görüşmeleri nihayet tamamlandı. Maddeler şimdi Cumhurbaşkanının önünde şimdi ne olacak? Bu süreçte Cumhurbaşkanı değiştirilen anayasa maddelerinin tekrar görüşülmesini isteyebilir ya da 60 günlük bir süre sonunda referandum kararı alabilir.

Yatırımcılar referandum sonrasına göre pozisyon alacak, yabancı yatırımcı kalsam mı gitsem mi tercihini referandumdan çıkacak sonuca göre belirleyecek, anketlere göre durum değerlendirmesi yapan yatırımcılar eğer referandumda hayır çıkacağı sinyallerini alırlarsa her an kaçabilirler. Hali hazırda ısmarlama iş yapan kredi derecelendirme kuruluşları şimdiden referandumda HAYIR çıkmasına katkı sağlamak için peşinen pozisyonlarını almış durumdalar. Kredi Derecelendirme Kuruluşları Türkiye'nin notunu düşürerek yabancı yatırımcılara aba altından sopa göstermeye devam ediyor. İşte bu oyunu bozmamız şarttır!

Referandum Anket sonuçları bir bir açıklanmaya devam ediyor. Dördüncü Anketimiz ise SONAR araştırma şirketine ait, SONAR 1 - 25 Aralık tarihleri arasıda 5000 katılımcı ile gerçekleştirediği Referandum Anketi'nde %48.7 Evet çıkarken %51.3 Hayır çıktı. Sonar'ın anketine göre referandumda anasayanın değiştirilen maddelerinin değiştirilmesine onay çıkmıyor.

Anketler çoğu zaman belirleyici olsada nihayi karar yine aziz milletimizin son söz milletin!
 
Yapılış Tarihi: Anketi Yapan Firma  Katılımcı Sayısı:  Evet  Hayır 
01 - 25 Aralık 2016 SONAR 5000 48.7 51.3
Son Güncelleme: 14.02.2017 20:28
Yorumlar