10 Aralık 2016 Cumartesi 19:37
Dick Advocaat İşi İkinci Yarıya Bırakmayın
Fenerbahçe teknik direktörü  Dick Advocaat' Süper Toto Süper Lig ilk 3 haftasında takımının oynadığı maçta ilk yarıdaki pasif futbola olan isyanı Kasımpaşa maçı ile düzeldi. Fenerbahçe takımı oyuncularını yarı için korkak oynamakla suçlayıp bu durumu hemen düzeltmeleri konusunda uyaran Hollandalı teknik adam Kasımpaşa maçında maçında 11. dakikadaJosef De Souza, 20'de Ozan Tufan ve 45'te Emenike'nin attığı goller sonrasında haklılığının ortaya çıkmasıyla beraber takıma da "Ben size söylemiştim" demeyi ihmal etmedi.

Dick Advocaat, Gaziantepspor maçının hazırlıklarına başladıktan sonra ilk iş olarak bir önceki maçın teknik analizini oyuncularına aktarırken "Üstüne basa basa ilk yarının önemine dikkat çekmek istedim. Tam da istediğim gibi ilk yarıda 3 gol atarak takımı rahatlatıp, rakibi bu skora mahkum ettiniz.

Rakibin guardını ve planını kırmak için daha iyi fırsat olamazdı.  Futbolumuzu rakiplerimize kabul ettirmek istiyorsak ilk 20 dakikada mutlaka gol ve golleri bulmak zorundayız. Tam olarak ne anlatmak istediğim herhalde daha iyi anlaşılmıştır" ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar