22 Mart 2017 Çarşamba 16:16
Facebook Baskılara Boyun Eğerek Unlike  Tuşunu Ekledi.
Bu sizin izlerinizi oluşturur. Sizi tanımak isteyen kişiler bunlardan bir analiz yapabilir. Sosyal medyada her türlü yorum, beğenme ve beğenmeme sizi ele verebilir.   Facebook taleplere boyun eğerek “Unlike” yani "Beğenmeme" tuşunu siteye ekledi. Halbuki uzun süre bu tuşu eklemede uzak duruyordu. 

Baskılara dayanamayarak unlike tuşunu getiren Facebook, tarihi bir hata olabilir. Paylaştığınız bir resmi veya görüşü birilerinin beğenmemesi can sıkıcıdır. Hele çok sayıda kişilerin beğenmemesi psikolojimizi bozabilir. İnsanlar doğası gereği övülmekten, beğenilmekten hoşlanır. Tenkit edildikleri, beğenilmedikleri durumlarda moral bozukluğuna neden olabilir. Kullanıcıların Facebook'da bulunmalarının nedeni beğenilmek, reklamını yapmak, bazı şeyleri arkadaşlarıyla paylaşmak ister

Beğenmediğimiz bir paylaşıma yorum yapmadan geçerdik. Ancak Beğenmeme tuşu bu gerçeği tuşlama yaparak ortaya çıkartabilir. Hevesle paylaştığınız bir ortamı unlike tuşuyla hayal kırıklığına dönüşebilir. Mutlu olmak isteye kullanıcılar mutsuz olup Facebook tan uzak kalabilir. 
 
Son Güncelleme: 25.03.2017 02:09
Yorumlar